jak się ubrać na wesele

25.09.2020 | Blog

Jak ubrać się na wesele?

Zbliża się wesele, a ty nie wiesz jak się ubrać, będąc gościem? Wesele jest uroczystością państwa młodych, więc jeśli jest określony dress code, powinien znaleźć się na zaproszeniu.

Niektóre panny młode odchodzą od tradycyjnych białych sukni, zastępując je zwiewnymi sukienkami (np. podczas ślubu na plaży). Panowie młodzi odchodzą od czarnych klasycznych smokingów, na rzecz pastelowych garniturów. Nie ma sztywno przyjętych zasad, jak ubrać się na wesele, wszystko zależy od organizatorów. Jedno jest pewne, unikaj czerni i bieli (jeśli nie on wpisany w dress code). Pamiętaj też, by ubrać się z klasą, wesele to nie jest wypad do klubu, wyzywające sukienki zdecydowanie odpadają.

Co, jeśli na weselu obowiązuje nas dress code White-Tie?

Jest to najbardziej formalny typ wesela.

Kobiety powinny mieć na sobie formalna suknie do ziemi, często też zasłaniająca ramiona. Dopasuj do swojej sukienki piękne dodatki takie jak biżuteria, kopertówka i szpilki.

Mężczyźni powinni ubrać smoking, formalna białą koszulę, białą kamizelkę, muchę, białe lub szare rękawiczki oraz formalne buty takie jak derby czy oxfordy.

jak ubrać się na wesele

Dress code Black-Tie, jak się ubrać?

Jest to następny najbardziej formalny dress code. Często oznacza, że uroczystość odbędzie się wieczorem.

Kobiety mogą wybrać pomiędzy tradycyjną suknią do ziemi, a sukienka koktajlową, i połączyć ją ze szpilkami oraz innymi dodatkami. Eleganckie garnitury są również dozwolone.

Mężczyźni powinni założyć smoking. Czarną muchę, czarną kamizelkę lub pas hiszpański. Sugerowane są również eleganckie skórzane buty. Na weselach, które odbywają się latem, można także założyć smoking, który ma białą marynarkę.

Pół formalny dress code.

Ważnym aspektem wyboru stylizacji jest godzina, o której odbędzie się wesele. Wybierajmy jasne kolory na uroczystości w ciągu dnia i ciemniejsze na uroczystości po zmroku.

Kobiety świetnie będą wyglądać w sukienkach koktajlowych albo w eleganckich spódnicach i dopasowanej bluzce. Elegancki garnitur jest również dobrym wyborem. Długa suknia do kostek, nie wpasuje się w obowiązujący drress code. Dobierz do swojej stylizacji piękne szpilki, koturny, lub formalne buty na płaskim obcasie.

Mężczyzn obowiązuję marynarka, w jasnym lub ciemnym kolorze zależnie od pory dnia.

Nieformalny dress code, co założyć?

Oznacza to, że ślub najprawdopodobniej odbędzie się na świeżym powietrzu, lub na plaży, co oznacza, że impreza będzie bardziej wyluzowana, zwłaszcza jeśli chodzi o strój. Zdecydowanie, jeansy, koszulki, szorty czy buty sportowe nie są dopuszczalne.

Dla kobiet świetnie sprawdzi się letnia zwiewna sukienka, rzymianki na szpilce lub koturny świetnie wpasują się w klimat. Pamiętaj również o klasycznej torebce np. kopertówce.

Mężczyźni będą dobrze wyglądać w garniturze ewentualnie spodniach w kolorze khaki i koszuli. Możesz do tego dodać krawat, jednak nie jest to obowiązkowe. Jeśli jest zimno, zabierz ze sobą elegancki sweter.