jaki sweter stylistka kamila piwowarska

4.11.2020 | Blog

Jaki sweter wybrać, aby służył przez lata?

Zanim zaczniesz przebierać we wzorach i kolorach, musisz skupić się na tym, co kryje się na metce. Otóż skład materiałowy to najważniejszy czynnik, który przesądza o jakości swetra. A jeśli szukamy swetra, który będzie ci służył w dobrym stanie przez długi czas, musimy zwrócić uwagę na materiał.

Zrezygnuj ze swetra wykonanego z tworzywa sztucznego takiego jak akryl, taki materiał nie przepuszcza powietrza, co powoduje pocenie się. Dodatkowo podczas ściągania i zakładania często się elektryzuje.

Najlepszym materiałem, z którego może być wykonany sweter, jest naturalny kaszmir. Sweter kaszmirowy powstaje z najcieńszych włókien wełny kóz kaszmirskich. W efekcie materiał ten jest miękki, bardzo przyjemny w dotyku oraz posiada wysoki poziom termoizolacji. W tym przypadku cena idzie w parze z jakością 😊 

Na miejscu drugim, znajduje się wełna i jej różne odmiany.

Wełna merino – zapewnia znakomite właściwości termoizolacyjne, odprowadza wilgoć i nie chłonie zapachów, a przy tym jest miła w dotyku. Dlatego spisuje się bardzo dobrze podczas górskich wspinaczek i innych aktywności w outdoorze.

Moher – delikatny, puszysty, satynowy materiał. Wygląda elegancko, szykownie i również ma właściwości termoizolacyjne – a tego w okresie jesienno/zimowym potrzebujemy.

Jaki wzór i kolor wybrać?

Jeśli chcemy, aby służył nam przez długi okres, postawmy na klasyczny gładki sweter, który nigdy nie wyjdzie z mody. Najlepiej wybrać neutralny kolor taki jak np. beż, szarość czy granat. Łatwiej nam wtedy będzie dobrać pozostałe części garderoby.

Kardigany są idealne na okresy przejściowe. Najłatwiej go założyć na T-shirt oversize i jeansy z prostą nogawką. Alternatywnie, zainwestuj w wersję z cienkiej dzianiny i załóż go pod spódnicę midi.

Poniżej Alexandra Lapp i jej stylizacje:

Aleksandra Lapp stylizacje sweter
Aleksandra Lapp stylizacje sweter